Profil spoločnosti Macroza


Sme španielska spoločnosť s viac než 50 rokmi skúseností s výrobou prenosných elektrických strojov na rezanie škár a drážok.   Táto špecializácia nám umožnila stať sa poprednou značkou odboru,   povestnou špičkovou kvalitou, spoľahlivými a inovatívnymi výrobkami.
Solídne základy a skúsenosti zo španielskeho trhu nám umožnili úspešne expandovať do medzinárodnej sféry, kde sa nám darí vytvárať tesné vzťahy s distribútormi, zákazníkmi aj servisnými strediskami.

V  súčasnej dobe pôsobí spoločnosť  MACROZA vo viac než 25 krajinách po  celom svete. Napriek tomu, že trhy,  na ktorých pôsobí, sú veľmi  odlišné, jedno majú spoločné: potrebujú  šetriť náklady a čas  stavebných projektov, mimo iného aj rýchlejším a  čistejším spôsobom  rezania drážok a škár do múrov a stien.
Náš úsek výskumu a vývoja neúnavne   pracuje na zdokonaľovaní našich výrobkov na uľahčenie práce našich   zákazníkov a koncových používateľov. Sme hrdí na schopnosť  prispôsobovať  sa potrebám svojich zákazníkov.

Tieto stránky sú  pre zákazníkov  obsiahlym a rýchlym nástrojom umožňujúcim nájsť  informácie o nás a  našich výrobkoch. Ak potrebujete vedieť viac,  neváhajte sa s nami  spojiť.

Drážkovacie frézy MACROZAsa v súčasnosti ponúkajú vo  viac než 25 krajinách sveta prostredníctvom našej siete distribútorov a  partnerov.
HISTÓRIA
 • Od roku 1956…

  V roku 1956 vznikla Macro SL ako  spoločnosť zameraná na služby v stavebníctve, najmä hotovenie  drážok a  výsekov v bytových aj iných obytných budovách a stavebných  objektoch.  Postupne sme rozvinuli širokú sieť obchodných zastúpení v  celom  Španielsku a pracovali sme pre najvýznamnejšie španielske  stavebné  spoločnosti.

  Najskôr  so sekáčmi a kladivami. Bola to  práca ťažká a pomalá. Rozhodli sme sa  preto vymyslieť a vyrobiť  drážkovací stroj, s ktorým bude sekanie drážok  rýchlejšie, čistejšie,  bezpečnejšie a efektívnejšie. Skonštruovali sme  stroje, ktoré potom  používali výhradne naši ľudia.

  Prvý model vyvinuli naši technici s cieľom vyrobiť spoľahlivé a robustné zariadenie, ktoré znesie drsné podmienky stavenísk.

 • Sedemdesiate roky…

  Postupom   času bol prvý model zdokonaľovaný na základe každodenných skúseností   450 robotníkov, ktorí s ním v Španielsku pracovali.

  V tej dobe vznikli štyri nové modely drážkovacích fréz ako spoľahlivé zariadenia uľahčujúce prácu.

 • Osemdesiate a deväťdesiate roky…

  V roku 1981 sme sa po 25 rokoch skúseností s drážkovacími frézami rozhodli pre zavedenie ich výroby a štandardný predaj.

  Od  roku  1990 sme začali využívať možnosť exportu našich výrobkov. Začali  sme v  Portugalsku a výsledky boli výborné. Založili a začali sme  rozvíjať  obchodné siete v Západnej Európe a v Južnej Amerike.

  Súčasne  s  tým sme zdokonaľovali drážkovacie frézy, hlavne najúspešnejší model   MACROZA M90. Neskôr sme na trh uviedli nový model SC100 so silnejším   motorom a polykarbonátovým krytom noža.

 • Obdobie 2012 – 2013

  Značka MACROZA je už známa v mnohých krajinách celého sveta. A my sme medzinárodná spoločnosť na ceste nahor.

  V rokoch 2012 a 2013 sme predstavili novú generáciu drážkovacích fréz MACROZA, modely M80, M95 a SC200. Sú efektívnejšie, silnejšie, ergonomicky priaznivejšie a vzhľadovo atraktívnejšie.

 • Obdobie 2019 – 

  Predstavili sme novú generáciu drážkovacích fréz MACROZA, modely M90 a SC300 PRO ako nástupcov modelov M80 a SC200. Sú efektívnejšie, silnejšie, ergonomicky priaznivejšie a vzhľadovo atraktívnejšie.

 • V súhrne

  Od roku 1956 sa stávame odborníkmi na konštrukciu a výrobu prenosných elektrických zariadení na rezanie drážok.

  Dnes  naše  dlhoročné a overené skúsenosti umožňujú vývojárom konštruovať a  vyvíjať  najkvalitnejšie drážkovacie frézy na trhu. Preto môžeme s  potešením  povedať, že značka MACROZA je v odbore drážkovacích fréz  svetovou  špičkou.